Międzyreligijna modlitwa i marsz solidarności z Ukrainą

W sobotę 5 marca 2022 roku w Bielsku-Białej odbył się Międzynarodowy Marsz Solidarności z Ukrainą.

Wydarzenie odnoszące się do tragicznych wydarzeń wojennych mających miejsce w Ukrainie rozpoczęło się o godzinie 19:30 modlitwą w kościele Zbawiciela w Bielsku-Białej. Następnie na placu Bolesława Chrobrego miała miejsce ekumeniczna modlitwa, w której wraz z duchownymi i wiernymi Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego uczestniczył biskup Adrian Korczago.

Podczas spotkania przemawiali: biskup Roman Pindel z Kościoła Rzymskokatolickiego, Przewodnicząca Gminy Żydowskiej Dorota Wiewióra, biskup Adrian Korczago, ksiądz Anatol Zajączkowski z ukraińskiej Trembowli, Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, starosta bielski Andrzej Płonka. Mottem modlitewnej refleksji było słowo 23. Psalmu: „Pan jest pasterzem moim”, którego treść odczytano również w języku ukraińskim. Uczestniczący w wydarzeniu biskupi wspólnie udzielili błogosławieństwa.

Z placu Chrobrego wyruszono w modlitewnej ciszy w stronę placu św. Mikołaja, gdzie zakończono międzyreligijne spotkanie.

fot. [m.in.] bielskobiala.naszemiasto.pl

Najnowsze wpisy

  • Aplikacja mobilna eŚpiewnik

    Przedstawiamy aplikację mobilną eŚpiewnik, czyli Śpiewnik ewangelicki w wersji cyfrowej.

    Czytaj więcej
  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej