Nadzwyczajna konferencja duchownych

W sobotni poranek 26 lutego duchowni diecezji cieszyńskiej spotkali się na nadzwyczajnej konferencji duchownych za pomocą platformy ZOOM.

Podczas spotkania duchowni odnosząc się do sytuacji rosyjskiej agresji na Ukrainę dyskutowali o podjęciu działań – duszpasterskich oraz diakonijni-organizacyjnych – w parafiach. Zasugerowano, by tam, gdzie jest to możliwe i gdzie jest taka wola, przez najbliższe dwa tygodnie codziennie o godz. 19:00 spotykać się w kościołach na krótkich modlitewnych czuwaniach w intencji pokoju na świecie. Będzie to okazja do wspólnego śpiewu i modlitwy, wsłuchiwania się w słowa psalmu, otrzymania wsparcia duszpasterskiego. Zmawiana będzie również modlitwa Biskupa Kościoła Jerzego Samca. Więcej na temat akcji można przeczytać tutaj.

Ponadto dyskutowano także o tym, by podczas niedzielnych nabożeństw nawiązywać do sytuacji w Ukrainie, zachęcać parafian do zgłaszania gotowości przyjęcia ukraińskich uchodźców wojennych oraz ustalono, że w niedalekiej przyszłości pojawią się komunikaty dotyczące możliwości udzielenia materialnego wsparcia potrzebującym Ukraińcom.

Biskup Adrian Korczago przekazał również pozdrowienia i słowa wsparcia z partnerskiego Okręgu Kościelnego An der Agger w Niemczech.

Dalsze ustalenia dotyczące pomocy potrzebującym zostaną podjęte podczas kolejnej konferencji duchownych w środę 2 marca.

Najnowsze wpisy

  • Wprowadzenie proboszcza w Wiśle-Głębcach

    1 października 2023 roku w urząd proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle-Głębcach został wprowadzony ksiądz Oskar Wild.

    Czytaj więcej
  • Reformacja na znaczkach pocztowych

    Wystawa została zainicjowana przez jej autora ks. dra Atille Kocsisa, kuratora parafii ewangelickiej w Ustroniu a zarazem przewodniczącego Rady Miasta Ustroń Marcina Janika, proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ustroniu ks. Dariusza Lercha, stowarzyszenie Projekt Ustroń oraz Muzeum Ustrońskie. W uroczystości otwarcia wystawy uczestniczył burmistrz miasta Ustroń Przemysław Korcz, zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej bp dr Adrian Korczago, bp […]

    Czytaj więcej