Noc z Lutrem 2019

W skoczowskim kościele św. Trójcy 31 października 2019 roku młodzi ludzie po raz 11. spotkali się na Nocy z Lutrem – tym razem pod hasłem „Bezpiecznie”.

Zebranych powitał proboszcz parafii, ks. Alfred Borski. Następnie uczestnicy podzieleni na dwie grupy wzięli udział w teleturnieju „Zawsze bezpiecznie”. Wysłuchali także policjanta, asp. Tomasza Pszczółkę, który omawiał zagrożenia współczesnego świata i wskazywał, jak się przed nimi chronić.

W dalszej części programu ks. Tymoteusz Bujok wraz z Mateuszem Mendrochem zachęcali młodzież do refleksji nad własnym życiem duchowym, do poszukiwania odpowiedzi na pytanie – co to dla mnie znaczy czuć się bezpiecznie – oraz wskazywali na Boga, który jest gotów obdarzać poczuciem bezpieczeństwa. Słowo pozdrowienia przekazał również bp Adrian Korczago, który udzielił końcowego błogosławieństwa.

W programie nie zabrakło wspólnego śpiewu, który prowadził zespół dlaTEGO oraz czasu na rozmowy przy kawie i herbacie.

Zdjęcia: Centrum Misji i Ewangelizacji

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej