Noc z Lutrem 2022

W niedzielę 30 października młodzież spotkała się w Ustroniu na „Nocy z Lutrem”, która odbyła się pod hasłem „Przyjmuję”.

„Przywitali nas prowadzący Aneta i Polon, którzy świetnie przeprowadzili przez cały wieczór i dzielili się swoimi refleksjami. Przedstawiono nam nowego Duszpasterza Młodzieży Diecezji Cieszyńskiej ks. Mateusza Mendrocha. Były tematyczne scenki, poruszające świadectwo oraz jedyna niepowtarzalna szansa na zostanie przyjętym do grona znajomych na Facebooku przez ks. Dariusza Lercha. W uwielbieniu prowadził nas zespół Soli Deo Gloria, a słowem podzielił się z nami ks. Marek Michalik z parafii Wisła-Czarne. Spotkanie zakończył ks. Tymek Bujok, który zaprosił nas na zbliżające się wydarzenia organizowane przez CME i przekazał pozdrowienia od biskupa.

Po części oficjalnej mogliśmy skorzystać z fotościanki, spróbować pysznej zupy przygotowanej przez Samarytanki z Ustronia, pograć w gry planszowe, zatańczyć belgijkę czy po prostu pogadać ze znajomymi, których dawno nie widzieliśmy.” – relacjonuje Julia Tometczak.

Najnowsze wpisy

  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej
  • Instytut Pastoralny w Lublinie ciąg dalszy

    W dniach 14-18 kwietnia 2024 roku odbył się w Lublinie Instytut Pastoralny (IP) dla praktykantów i wikariuszy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej