Noc z Lutrem w cieszyńskim teatrze

Późnym wieczorem 31 października 2017 roku w cieszyńskim teatrze im. Adama Mickiewicza około 600 młodych osób wzięło udział w Nocy z Lutrem.

Uczestników powitał ks. Marcin Podżorski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Do zebranych zwrócił się także bp Adrian Korczago podsumowując rok jubileuszowy także z perspektywy wydarzeń młodzieżowych i wyrażając wielką wdzięczność za zaangażowanie młodych ludzi w świętowanie Jubileuszu 500 lat Reformacji.

Głównym punktem programu był spektakl reformacyjno-deformacyjny “Czy sole mogą zwietrzeć?” w reżyserii ks. Grzegorza Olka, który w humorystyczny sposób ukazywał poszukiwanie i odkrywanie na nowo znaczeń zasad reformacyjnych “Solus Christus, Sola Scriptura, Sola Gratia per Fidem, Solum Verbum”. Ponadto przeprowadzono reformacyjną “Familiadę”, w której udział wzięli losowo wybrani widzowie. Oprawę muzyczną zapewnił zespół pod dyrekcją Mateusza Walacha oraz soliści Warsztatów Muzycznych 500+.

Noc z Lutrem kończy tzw. sezon imprez młodzieżowych w roku 2017. Najbliższe młodzieżowe przedsięwzięcia to Diecezjalny Zjazd Konfirmantów 25 lutego 2018 roku oraz Bezsenna Noc 31 marca 2018 roku.

Fot. Natalia Iskrzycka fotosoul.pl

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej