Noc z Lutrem

W niedzielę 29 października 2023 roku odbyła się w Skoczowie tradycyjna Noc z Lutrem pod hasłem „Widzimy się”.

Młodzieżowe święto reformacyjne tym razem zgromadziło młodych luteran z diecezji cieszyńskiej i katowickiej w skoczowskim kościele. Uczestników wydarzenia przywitały konferansjerki Milena Caputa i Milena Dębinny, które poprosiły proboszcza parafii ks. Alfreda Borskiego o rozpoczęcie Nocy z Lutrem modlitwą.

Następnie młodzież wzięła udział w internetowej sondzie, w której odpowiadała na pytania dot. tego, gdzie najczęściej widzimy Boga.

Tegorocznymi mówcami Nocy z Lutrem byli ks. Mateusz Mendroch oraz Damian Rusin, którzy w formie scenki przedstawili uwspółcześnioną wersję historii Jakuba i Ezawa. Na jej podstawie omówili problem egoizmu i tego, w jaki sposób dostrzegać drugiego człowieka przez pryzmat Bożego działania i miłości.

Swoje świadectwa wiary przedstawili również Maciej Glajcar oraz Kamil Podżorski, którzy opisywali także problemy, z którymi zmagają się współcześnie młodzi ludzie i w jaki sposób, dzięki Bożej pomocy można z nimi wygrać.

W uwielbieniu uczestników poprowadził zespół młodzieży złożony z członków kilku parafii diecezji cieszyńskiej, którzy w przerwach między piosenkami dzielili się swoimi przemyśleniami oraz modlitwami.

Na zakończenie programu w kościele kilka słów do zgromadzonych skierował zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej bp Adrian Korczago, który także pobłogosławił uczestników Nocy z Lutrem.

Po programie młodzi udali się na poczęstunek w formie zupy dyniowej oraz hot-dogów. Dla chętnych dostępna była również ścianka na zdjęcia oraz grupowe tańce.

Zdjęcia: Anna Kocaj, ox.pl

Najnowsze wpisy

  • Aplikacja mobilna eŚpiewnik

    Przedstawiamy aplikację mobilną eŚpiewnik, czyli Śpiewnik ewangelicki w wersji cyfrowej.

    Czytaj więcej
  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej