Ordynacja w Jaworzu

W sobotę 26 sierpnia 2023 roku w Jaworzu miała miejsce ordynacja na księży dwóch magistrów teologii ewangelickiej.

Ordynowani zostali: pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego Jarosław Sajdok (parafia w Jaworzu), który skierowany został na wikariat do parafii w Kętrzynie na Mazurach, oraz Mikołaj Kotkowski (parafia w Poznaniu), który z dniem ordynacji został wikariuszem parafii w Wiśle. Ordynacji dokonał Biskup Kościoła Jerzy Samiec

Asystentami ks. Jarosława Sajdoka byli bp Paweł Hause z Kętrzyna i ks. Władysław Wantulok z Jaworza, natomiast ks. Mikołaja Kotkowskiego – ks. Henryk Mach, emerytowany proboszcz parafii w Białej i ks. Andrzej Wójcik z Gliwic.

W nabożeństwie ordynacyjnym czynnie uczestniczyli ponadto duchowni – zwierzchnik diecezji cieszyńskiej bp Adrian Korczago, zwierzchnik diecezji katowickiej bp Marian Niemiec, Prezes Synodu Kościoła ks. Adam Malina, ks. radca Waldemar Szajthauer, ks. Marcin Kotas oraz diak. Dorota Obracaj. W uroczystości brali udział również członkowie władz Kościoła oraz duchowni z kilku diecezji. Podczas nabożeństwa śpiewał bielsko-jaworzański zespół Cantate i zespół młodzieżowy z diecezji katowickiej.

Zdjęcia: Grzegorz Łańcucki

Najnowsze wpisy