OZME 2019

W dniach 20-22 września w Suwałkach odbył się 51. Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej w Suwałkach. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej diecezji.

Byliśmy reprezentowani między innymi przez młodzież z parafii w Cieszynie, Goleszowie, Skoczowie, Ustroniu, Wiśle i Starym Bielsku. Młodzież wraz ze swoimi opiekunami wyruszyli trzema autokarami w piątek w godzinach rannych, a wrócili w późnych godzinach nocnych w niedzielę. Wielogodzinna podróż autokarami wpisywała się znakomicie w temat tegorocznego zjazdu, który brzmiał: „Na końcu świata”.

Na uczestników OZME czekał interesujący program przeróżnych zajęć, wykładów oraz seminariów. Zwiedzanie Suwałk, warsztaty z kuchni tatarskiej, samodzielne wykonanie torby – to tylko część z atrakcji z których można było skorzystać. Oczywiście nie mogło zabraknąć koncertów, wystąpiły m.in.: Exodus 15, N.O.C., Radioaktywni oraz Pastores.

W niedzielę odbyło się uroczyste nabożeństwo w którym uczestniczyli duchowni z wszystkich diecezji naszego Kościoła. W nabożeństwie diecezję cieszyńską reprezentował ks. Oskar Wild z Wisły. Kazanie wygłosił ks. Marcin Konieczny – Ogólnopolski Duszpasterz Młodzieży. Z kolei spowiedź poprowadził bp Paweł Hause, który także na zakończenie udzielił błogosławieństwa.

Najnowsze wpisy