OZME 2021

W dniach 8-10 października w Pszczynie odbywał się Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej organizowany przez Centrum Misji i Ewangelizacji oraz lokalną parafię. Diecezję Cieszyńską reprezentowało niemal 300 uczestników.

Cały zjazd koncentrował się na tematyce buntu, który przedstawiony był w swej istocie jako z jednej strony niejednokrotnie potrzebny i konieczny do budowania swojej tożsamości, z drugiej jednak mogący mieć negatywne skutki. Temat ten, tak bliski młodym osobom, poruszany był między innymi na piątkowych rozważaniach, sobotnich seminariach, a także na niedzielnym kazaniu, opartym na przypowieści o zgubionej owcy. 

Dużą popularnością cieszyły się: OZME Dance Party, czyli taneczna zabawa odbywająca się w piątkowy wieczór, oraz sobotnia Gra Miejska. Drugie z wymienionych wydarzeń polegało na wykonywaniu w losowo dobranych grupach poszczególnych zadań, do realizacji których potrzebne były sprawne przemieszczanie się po ulicach miasta oraz wiele sprytu. Dodatkowymi atrakcjami przyciągającymi uwagę uczestników była możliwość zwiedzania słynnego pszczyńskiego zamku, odwiedzenie zagrody żubrów czy też skorzystanie z basenu znajdującego się w szkole, będącej jednocześnie bazą noclegową. 

OZME było czasem duchowych przeżyć, świetnej zabawy, znakomitej integracji i możliwości zawierania naprawdę wielu znajomości.

Tekst: Adam Bujok

Najnowsze wpisy