Pogrzeb śp. ks. Franciszka Czudka

Delegacja Diecezji Cieszyńskiej wzięła udział w pogrzebie śp. ks. Franciszka Czudka w poniedziałek 5 marca 2018 roku w Mikołajkach.

Delegacja w składzie: bp Adrian Korczago, siostry diakonisy z diakonatu „Eben-Ezer” w Dzięgielowie na czele z siostrą przełożoną Ewą Cieślar oraz chór z Parafii Ewangelickiej w Skoczowie udała się do Mikołajek, by pożegnać pochodzącego ze Śląska Cieszyńskiego wieloletniego duszpasterza mikołajskich ewangelików.

W nabożeństwie udział wzięli biskupi, duchowni wszystkich diecezji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, goście ekumeniczni, przedstawiciele władz samorządowych i państwowych oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta. Kazanie wygłosił bp senior Jan Szarek, a podczas uroczystości pieśni wykonały chóry ze Skoczowa i Sorkwit.

Ks. Franciszek Czudek urodził się 1 lutego 1942 r. w Pogórzu koło Skoczowa. Od 1990 r. pracował jako duszpasterz w Mikołajkach. Śp. ks. Franciszek Czudek pozostawił żonę Janinę z domu Ruchała, z którą w związku małżeńskim przeżył 45 lat oraz córkę i syna z rodzinami.

Zdj. Archiwum Parafii Ewangelickiej w Mikołajkach

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej