Pomóżmy Ewangelickiemu Domowi Opieki „Emaus”!

Ewangelicki Dom Opieki „Emaus” poszukuje osób gotowych pomóc w obecnej sytuacji. Publikujemy prośbę bp. Adriana Korczago.

Drogie siostry i bracia w Chrystusie!

Albowiem łaknąłem, a daliście mi jeść, pragnąłem, a daliście mi pić, byłem przychodniem, a przyjęliście mnie, byłem nagi, a przyodzialiście mnie, byłem chory, a odwiedzaliście mnie (…) cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście. Mt 25,35-36.40

W imieniu Domu Opieki „Emaus” w Dzięgielowie zwracam się do Was z prośbą o pomoc. W ostatnich dniach dyrekcja i pracownicy mierzą się z wyzwaniem zapewnienia odpowiedniej opieki swoim pensjonariuszom. Z jednej strony wynika to z faktu, że część pensjonariuszy zachorowała na COVID-19, z drugiej strony z braków kadrowych. 

Poszukujemy osób z wykształceniem pielęgniarskim, które byłyby w stanie poświęcić godzinę w trakcie dnia, by pomóc w typowo medycznych kwestiach w strefie czystej (niezakażonej) np. w przekazywaniu lekarstw, robieniu iniekcji. 

Poszukujemy także wolontariuszy, którzy byliby gotowi pomóc w karmieniu i opiece higienicznej pensjonariuszy w strefie czystej. Poszukujemy również wolontariuszy/pielęgniarzy, którzy zdecydowaliby się na dobrowolną kwarantannę spędzając tydzień w Domu Opieki i towarzysząc chorującym na COVID-19 pensjonariuszom. 

Zainteresowanych prosimy o kontakt z dyrektor Domu Opieki Kariną Cieślar pod numerem telefonu: 33 852 97 12 lub mailowo: sekretariat@edoemaus.pl

Z życzeniem Bożego błogosławieństwa,

bp Adrian Korczago

Najnowsze wpisy