Poświęcenie organów w Brennej

W niedzielę 3 listopada podczas uroczystego nabożeństwa poświęcono nowe organy w kościele ap. Bartłomieja w Brennej.

Po wieloletnich staraniach Parafia Ewangelicko-Augsburska w Brennej pozyskała organy piszczałkowe. Poświęcenia dokonał bp Adrian Korczago, zwierzchnik diecezji cieszyńskiej, który wygłosił okolicznościowe kazanie.

Pozyskanie nowego instrumentu było możliwe dzięki parafii partnerskiej z Drezna, która wspierała koncept przez pozyskiwanie środków finansowych na ten cel i zabiegała o odpowiedni instrument. Przedstawiciele parafii brali czynny udział w nabożeństwie. Projekt finansowo wsparł również Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Karpaczu oraz Bank Spółdzielczy w Skoczowie, a wielu parafian przekazywało hojne dary pieniężne.

Najnowsze wpisy

  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej
  • Instytut Pastoralny w Lublinie ciąg dalszy

    W dniach 14-18 kwietnia 2024 roku odbył się w Lublinie Instytut Pastoralny (IP) dla praktykantów i wikariuszy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej