Poświęcenie organów w Górkach Wielkich

W drugą niedzielę Adwentu 5 grudnia 2021 roku w kościele apostoła Jana w Górkach Wielkich, należącym do parafii Brenna-Górki odbyło się uroczyste poświęcenie organów.

W uroczystości wziął udział biskup Adrian Korczago, który wygłosił kazanie oraz w asyście proboszcza księdza Romana Kluza dokonał aktu poświęcenia. Uroczystość współtworzył parafialny chór dziecięco-młodzieżowy „Świetliki”. Na dotychczasowym instrumencie grała wieloletnia organistka Joanna Stebel, a na nowych organach grał Tomasz Cieślar. Oboje są członkami parafii Brenna-Górki.

Elektroniczny instrument zakupiony został z zasobów finansowych pochodzących ze zbiórki parafialnej, którą wsparli również darczyńcy spoza parafii.

fot. Facebook / Parafia Ewangelicko-Augsburska Brenna-Górki.

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej