Propozycje dla dzieci i młodzieży w czasie epidemii koronawirusa

Mimo zamkniętych szkół i odwołanych młodzieżówek istnieje możliwość zdalnego realizowania materiału w ramach religii ewangelickiej oraz karmienia się Bożym Słowem.

  • Na portalu religiaewangelicka.pl, portalu dla nauczycieli religii ewangelickiej, każdy zalogowany użytkownik może korzystać z materiałów do lekcji online – przygotowane są już materiały do wszystkich klas szkoły podstawowej.
  • Młodzież z Wisły-Malinki w piątkowy wieczór o godz. 18:00 zamiast tradycyjnego spotkania „ECho” w sali parafialnej organizuje młodzieżówkę online.
  • Zachęcamy do korzystania z aplikacji Zoom, która umożliwia organizowanie wideokonferencji i prowadzenia czatów z dużą liczbą osób – to dobry pomysł na prowadzenie np. tematów w ramach spotkań młodzieżowych lub nauki konfirmacyjnej w sytuacji, gdy bezpośrednie spotkanie jest niemożliwe.
  • W każdą sobotę i niedzielę ok. 13:20 na TVP ABC filmy z serii Księga Ksiąg.

Kochany Panie, Jezu, Ty jesteś naszym najlepszym Lekarzem. Potrafiłeś uzdrowić tak wielu ludzi, którzy Cię o to prosili. My też prosimy Cię, żebyś przyszedł nam z pomocą w tym trudnym czasie, kiedy z powodu groźnego wirusa musimy siedzieć w domu i nie możemy chodzić do przedszkola i szkoły.

Przez tego wirusa bardzo dużo osób na całym świecie ciężko zachorowało i czuje się bardzo źle z tego powodu. Tak wielu ludzi bardzo boi się, że zachoruje. Panie Jezu, my też się boimy, dlatego prosimy Cię, chroń nas przed zarażeniem i opiekuj się nami, bo tylko z Tobą możemy czuć się bezpiecznie!

Panie Jezu, pomóż uleczyć wszystkich chorych, spraw, aby poczuli się lepiej i mogli wrócić ze szpitala do domu. Pomóż naukowcom znaleźć jak najszybciej lekarstwo, daj mądrość ludziom, którzy szukają dla nas szczepionki.

Wspieraj Jezu wszystkich, którzy walczą z wirusem, którzy dbają o nasze zdrowie, dodaj sił przede wszystkim lekarzom i pielęgniarkom, którzy opiekują się chorymi.

Ochraniaj i pocieszaj wszystkich ludzi starszych, słabych, biednych, chorych samotnych i tych, którzy się smucą, bo z powodu choroby umarli ich bliscy. Miej w opiece nasze rodziny, chroń babcię i dziadka, rodziców, siostrę i brata, koleżanki i kolegów, opiekuj się naszym krajem, Kościołem i wszystkimi ludźmi na świecie.

Ufamy Tobie, Jezu, bo obiecałeś nam, że Ty będziesz z nami zawsze – w każdej sytuacji, a szczególnie gdy się boimy i jesteśmy w niebezpieczeństwie. Dlatego prosimy Cię, dodaj nam wszystkim odwagi. Potrzebujemy Cię Jezu, bo jesteś naszym Dobrym Pasterzem i tylko Ty możesz nas uratować. Kochany Panie, Jezu, wysłuchaj naszej modlitwy i usłysz nasze wołanie. Amen.

Autorskie filmy z historiami biblijnymi dla dzieci:

Nadanie przykazań Eliasz i król Achab cz. 1 Eliasz i król Achab cz. 2 Jonasz Kuszenie na pustyni Powołanie uczniów Wiara Piotra Córka Jaira Zaufać Bogu Niedziela Palmowa Wypędzenie handlarzy ze świątyni Jezus w Betanii – drogocenny olejek Jezus myje nogi uczniom Błąd Judasza Słabość w modlitwie Kamień zmartwychwstania Pożegnanie i obietnica I ty możesz dać nadzieję – listy do prześladowanych chrześcijan

Quizy biblijne:

W drodze do Kanaanu Psalm 37,5 Pierwszy król w Izraelu Świątynia Salomona Okres królów w Izraelu Uzdrowieni mocą Jezusa Córka Jaira Losy apostoła Pawła

Najnowsze wpisy