Rekolekcje adwentowe na Mazurach

W dniach 1-4 grudnia 2018 roku bp Adrian Korczago prowadził rekolekcje adwentowe dla parafian z Ostródy i Olsztyna oraz duchownych diecezji mazurskiej.

W sobotnie popołudnie w ostródzkiej restauracji Tawerna bp Adrian Korczago wraz z parafianami z Ostródy i Olsztyna analizował słowa „Przyjdź rychło Panie – tylko nie śpiesz się tak bardzo z tym ponownym powrotem” związane z ludzkim zagubieniem w kontekście przemijania, walki z chorobą, umierania i śmierci. Następnie w ramach warsztatów kreatywności uczestnicy wykonywali adwentowe wieńce.

W niedzielę 2 grudnia bp Adrian Korczago wygłosił kazanie podczas nabożeństwa spowiednio-komunijnego w Olsztynie. Od niedzielnego popołudnia biskup prowadził w Mikołajkach rekolekcje dla duchownych diecezji mazurskiej pt. „Adwentowy Kościół Kościołem przeobrażeń”. Uczestnicy omawiali pojawiające się w życiu aspekty kryzysowe – kryzys finansowy, tożsamości, komunikacji – i zastanawiali się, w jaki sposób Kościół może przestać być Kościołem zachowawczym, zachowującym jedynie dziedzictwo i jak może stawać się Kościołem kreatywnym, odważnym na zmiany, który jednak nie zatraci istoty swojego posłannictwa. Na zakończenie rekolekcji odbyło się nabożeństwo spowiednio-komunijne.

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej