Rekolekcje dla rad parafialnych w Wiśle i Starym Bielsku

Diecezja Cieszyńska zorganizowała w sobotę 10 i 17 marca rekolekcje pasyjne dla członków rad parafialnych, członków synodu diecezjalnego, pracowników parafii i duchownych. Referat na temat edukacyjnego wymiaru wiary wygłosił bp Adrian Korczago. 

Diecezjalne rekolekcje pasyjne tradycyjnie odbywają się w dwóch terminach, aby umożliwić uczestnictwo wszystkim zainteresowanym: w sobotę 10 marca spotkanie odbyło się w Domu Zborowym w Wiśle, a tydzień później 17 marca w Starym Bielsku. W rekolekcjach wzięło udział ok. 150 osób.

Rekolekcje rozpoczął ks. Marek Londzin, przewodniczący diecezjalnej komisji ewangelizacyjno-misyjnej, który w rozważaniu przypomniał, że łaskę Boga otrzymujemy za darmo. Później referat wygłosił zwierzchnik Diecezji – bp Adrian Korczago. Biskup mówił o potrzebie organizacji tzw. kursów wiary, dzięki którym możliwa byłaby edukacja wiernych na temat podstawowych prawd wiary.

Uczestnicy rekolekcji po przerwie na poczęstunek podzieleni zostali na osiem grup dyskusyjnych. Po zakończeniu paneli, wyznaczone osoby prezentowały na forum wnioski z pracy w grupach.

Diecezja Cieszyńska dziękuje Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle oraz Starym Bielsku za pomoc w organizacji rekolekcji oraz Szkole Podstawowej nr 1 w Wiśle za udostępnienie pomieszczeń na czas dyskusji w grupach.

Najnowsze wpisy