Rekolekcje dla rad parafialnych w Wiśle i Starym Bielsku

Diecezja Cieszyńska zorganizowała w sobotę 10 i 17 marca rekolekcje pasyjne dla członków rad parafialnych, członków synodu diecezjalnego, pracowników parafii i duchownych. Referat na temat edukacyjnego wymiaru wiary wygłosił bp Adrian Korczago. 

Diecezjalne rekolekcje pasyjne tradycyjnie odbywają się w dwóch terminach, aby umożliwić uczestnictwo wszystkim zainteresowanym: w sobotę 10 marca spotkanie odbyło się w Domu Zborowym w Wiśle, a tydzień później 17 marca w Starym Bielsku. W rekolekcjach wzięło udział ok. 150 osób.

Rekolekcje rozpoczął ks. Marek Londzin, przewodniczący diecezjalnej komisji ewangelizacyjno-misyjnej, który w rozważaniu przypomniał, że łaskę Boga otrzymujemy za darmo. Później referat wygłosił zwierzchnik Diecezji – bp Adrian Korczago. Biskup mówił o potrzebie organizacji tzw. kursów wiary, dzięki którym możliwa byłaby edukacja wiernych na temat podstawowych prawd wiary.

Uczestnicy rekolekcji po przerwie na poczęstunek podzieleni zostali na osiem grup dyskusyjnych. Po zakończeniu paneli, wyznaczone osoby prezentowały na forum wnioski z pracy w grupach.

Diecezja Cieszyńska dziękuje Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle oraz Starym Bielsku za pomoc w organizacji rekolekcji oraz Szkole Podstawowej nr 1 w Wiśle za udostępnienie pomieszczeń na czas dyskusji w grupach.

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej