ReMobil 500 na mecie „Złombolu”

Reformacyjny Wartburg dotarł do mety rajdu „Złombol” w miejscowości Noja w Kraju Basków (Hiszpania).

Załoga: ks. Marek Michalik, ks. Łukasz Stachelek, Bogusław Pękała i Tomasz Marek od 2 do 6 września 2017 roku pokonali trasę ok. 2,5 tys. km z Katowic do Hiszpanii przez Czechy, Niemcy, Włochy, Monako i Francję.

„Złombol” to charytatywny rajd samochodami wyprodukowanymi jedynie w byłym bloku wschodnim. Uczestnicy zbierają pieniądze na dzieci z Domów Dziecka, które zostaną wykorzystane na zabawki, wycieczki fakultatywne i kolonie. Jest to rajd ekstremalny – załogi nie mają ze strony organizatorów absolutnie żadnego wsparcia, trasa nie jest uprzednio sprawdzana, nie jest dostępna żadna forma ewentualnego serwisu aut. Każda ekipa jedzie na swoje ryzyko i własny koszt, samodzielnie decydując, jaką trasą dotrze do celu.

W drodze powrotnej do Polski Reformacyjny Wartburg zatrzyma się w Wittenberdze w związku z wystawą Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce w dniach 6-9 września 2017 roku pt. #LutheransInPoland. Wystawa prezentuje historię, kulturę i dziedzictwo zarówno Polski, jak i luterańskiego Kościoła. Dodatkowo Wartburg pojawi się na starcie „Biegu 500 lat Reformacji” z Wittenbergi do Cieszyna w dniach 9-12 września 2017 roku.

ZDJĘCIA, FILMIKI I RELACJE Z PODRÓŻY NA STRONIE REMOBIL500 >> 

Najnowsze wpisy