Sacrum in Musica 2018

W dniach 16-19 kwietnia 2018 roku w Bielsku-Białej pod patronatem bp. Adriana Korczago – zwierzchnika diecezji cieszyńskiej oraz bp. Romana Pindla – zwierzchnika diecezji bielsko-żywieckiej odbywał się XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu “Sacrum in Musica”.

Tegoroczny Festiwal rozpoczął się 16 kwietnia w kościele na osiedlu Karpackim wykonaniem oratorium Sanctus Włodzimierza Korcza. Podczas koncertu słowo otwierające Festiwal wygłosił bp Roman Pindel. Dzień póżniej w Bielskim Centrum Kultury wystąpił Moscow Jewish Male Capella z Moskwy i Roman Grinberg Klezmer Swing Quartet z Wiednia.

18 kwietnia w ewangelickim kościele Zbawiciela przy placu Lutra pieśni starocerkiewne zaśpiewał Evlogia Bizantine Music Choir z Bukaresztu. Tradycyjnie na zakończenie Festiwalu w kościele św. Andrzeja Boboli wystąpili wykonawcy muzyki gospel – The Real Rogers and Friends, a bp Adrian Korczago skierował do zebranych słowo pozdrowienia.

Zdj. Archiwum Festiwalu “Sacrum in Musica”

.

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej