Senat i spotkanie adwentowo-wigilijne ChAT

W czwartek 12 grudnia 2019 roku w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie obradował Senat oraz odbyło się spotkanie adwentowo-wigilijne. W uroczystościach uczestniczył bp Adrian Korczago.

Podczas obrad senatu dyskutowano o prognozach rozwoju i funkcjonowaniu Akademii w przyszłości. Podjęto także decyzje o przyznaniu 14 stopni doktorskich i 2 habilitacyjnych osobom, które w pozytywny sposób obroniły swoje prace naukowe. Jedną z osób, które otrzymały stopień doktora nauk teologicznych jest ks. Alfred Borski, proboszcz parafii ewangelickiej w Skoczowie.

Nauczyciele akademiccy, pracownicy, studenci i przyjaciele uczelni wzięli udział w spotkaniu adwentowo-wigilijnym. Głos zabrali rektor Akademii ks. prof. Bogusław Milerski, prezes Polskiej Rady Ekumenicznej i zarazem zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce bp Jerzy Samiec oraz metropolita Sawa, zwierzchnik Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Przekazano także świąteczne życzenia i wspólnie kolędowano wraz z chórem akademickim.

Zdjęcia: Archiwum ChAT

Najnowsze wpisy