Spotkanie dotyczące studiów podyplomowych

16 kwietnia 2019 roku w Goleszowie odbyło się spotkanie w sprawie planowanego uruchomienia kwalifikowanych studiów podyplomowych na kierunku katechetyki ewangelickiej w Wyższej Szkole Administracji.

Temat spotkania przybliżył bp Adrian Korczago zachęcając, by przekazywać informację o studiach wśród nauczycieli diecezji cieszyńskiej. Diakon Ewa Below zaprezentowała podstawę prawną nauczania religii ewangelickiej w szkołach oraz przedstawiła formalne aspekty funkcjonowania katechety w szkolnej rzeczywistości. Ks. prof. Manfred Uglorz z Wyższej Szkoły Administracji omówił organizację ewentualnych kwalifikowanych studiów podyplomowych oraz przebieg nauczania.

Nauczyciele zainteresowani taką formą dokształcania na studiach podyplomowych proszeni są o przesyłanie wstępnych zgłoszeń na adres Diecezji Cieszyńskiej – diec.cieszynska@luteranie.pl. Dodatkowych informacji udziela dk. Ewa Below – ewa.below@luteranie.pl.

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej