Spotkanie liderów młodzieżowych

W dniach 22-23 listopada 2019 roku w Dzięgielowie odbyło się spotkanie liderów młodzieżowych pracujących w diecezji cieszyńskiej.

W piątkowy wieczór liderzy, duchowni oraz organizatorzy spotkania – ks, Marcinem Podżorskim, diecezjalnym duszpasterzem młodzieży, Katarzyną Wesner-Macurą i ks. Tymoteuszem Bujokiem, pracownikami Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie – dzielili się swoimi doświadczeniami w pracy młodzieżowej, analizowali to, co sprawia trudności, na co najczęściej młodzież narzeka w perspektywie kościelnej oraz wskazywali na swoje marzenia i oczekiwania względem zaangażowania młodych we wspólnocie Kościoła.

Sobotni dzień był poświęcony opracowaniu kalendarza imprez młodzieżowych w diecezji cieszyńskiej w 2020 roku, a także wymieniano się pomysłami – gdzie warto pojechać, do czego warto zachęcić młodzież, jaki temat poruszyć i jakich metod aktywizujących użyć.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele parafii z Brennej-Górek, Cieszyna, Drogomyśla, Dzięgielowa, Goleszowa, Skoczowa, Starego Bielska, Wisły, Wisły-Czarnego i Wisły-Głębiec, a także gościnnie liderzy z parafii w Golasowicach z diecezji katowickiej.

Zdjęcia: ks. Tymoteusz Bujok

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej