Spotkanie samorządowców ewangelików

Biskup Diecezji Cieszyńskiej razem z Parafią Ewangelicko-Augsburską w Wiśle byli organizatorami spotkania samorządowców ewangelików.

Spotkanie odbyło się w Święto Epifanii, 6 stycznia 2017 r. i rozpoczęło się nabożeństwem w kościele ap. Piotra i Pawła w Wiśle.

W czasie nabożeństwa kazanie wygłosił bp dr Adrian Korczago w oparciu o wybrane wiersze drugiego rozdziału Ewangelii Mateusza. Biskup odniósł to, co uczynili mędrcy do życia każdego z nas i naszej gotowości, by iść do Betjem, do Jezusa i być Jego świadkami w naszym życiu, powołaniu i służbie także na polu samorządowym. Życzenia zgromadzonym w kościele przekazał premier prof. Jerzy Buzek.

W liturgii nabożeństwa ze spowiedzią i Komunią Świętą obok biskupa diecezji uczestniczyli: ks. radca Piotr Wowry, ks. prob. Waldemar Szajthauer oraz ks. Łukasz Ostruszka. Pieśnią nabożeństwo wzbogacił śpiew Magdaleny Hudzieczek-Cieślar z towarzyszeniem Anastazji Wiczkowskiej (organy) oraz chór parafialny pod dyr. Elżbiety Szajtauer.

Po nabożeństwie samorządowcy wraz z duchownymi uczestniczącymi w nabożeństwie udali się do sali Domu Zborowego im. ks. bpa dr Andrzeja Wantuły. Zebranych powitał proboszcz wiślańskiej parafii ks. Waldemar Szajthauer. Następnie był czas na przełamanie się opłatkiem i złożenie sobie noworocznych życzeń. W czasie spotkania do zebranych przemawiali: premier prof. Jerzy Buzek, Henryk Mercik, członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz ks. bp dr Marian Niemiec. Okolicznościowy referat wygłosił bp Adrian Korczago, w którym akcentował naszą odpowiedzialność za aktywność w różnych przestrzeniach życia: osobistego, kościelnego czy społecznego.

Głos zabrali także burmistrz miasta Wisła Tomasz Bujok oraz samorządowcy Gabriela Staszkiwicz i Stanisław Kubicius.

W wystąpieniach podkreślano udział ewangelików na różnych szczeblach samorządowych, rolę jaką pełnią, także w kontekście roku jubileuszowego 500-lat Reformacji. Muzyczną oprawę spotkania przygotowały: Magdalena Hudzieczek-Cieślar z akompaniamentem Anastazji Wiczkowskiej.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali wykonaną przez FabLab Wisła Czarne i ks. Marka Michalika, proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle Czarnem, drewnianą „Różę Lutra” oraz pamiątkowy długopis od gospodarza spotkania Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle.

Spotkanie samorządowców ewangelików zakończył koncert w kościele ap. Piotra i Pawła w Wiśle w wykonaniu Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Jean Claude’a Hauptamanna. Orkiestra i jej soliści wykonali utwory muzyki żydowskiej, filmowej oraz kolędy. Atmosfera koncertu, wspaniała muzyka wniosła wiele „dobrego światła” i emocji w serca słuchaczy, które będę owocować w naszej codzienności.

Fot. S. Brodacki (fotobrodacki.pl)

 

Najnowsze wpisy