Spotkanie z Komendantem Miejskim Policji

19 października 2022 roku odbyło się spotkanie z Komendantem Miejskim Policji w Bielsku-Białej insp. mgr. Krzysztofem Herzykiem.

Spotkanie odbyło się w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Uczestniczyli w nim bp Adrian Korczago oraz Ogólnopolski Duszpasterz Policji ks. Marek Twardzik z Cisownicy.

W trakcie spotkania rozmawiano o aktualnych wyzwaniach, z jakimi zmierzają się funkcjonariusze policji w codziennej służbie. Podjęto tematy dotychczasowej działalności Ewangelickiego Duszpasterstwa Policji oraz metod i możliwości dalszej współpracy, zwłaszcza w obrębie ewentualnych spotkań pracowników policji z młodzieżą konfirmacyjną i rodzicami, w celu uświadamiania ich co do współczesnych zagrożeń związanych z przestępczością narkotykową czy cybernetyczną. Podkreślono, że wartościowym jest, by takie prezentacje przedstawiane były przez osoby mające doświadczenie w tym zakresie i mogące się posłużyć szeroką paletą praktycznych przykładów. Omawiano także temat przestępstw najczęściej występujących na naszym terenie, jak również wiążące się z nimi problemy społeczne.

Najnowsze wpisy

  • Aplikacja mobilna eŚpiewnik

    Przedstawiamy aplikację mobilną eŚpiewnik, czyli Śpiewnik ewangelicki w wersji cyfrowej.

    Czytaj więcej
  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej