Międzynarodowe spotkanie ze studentami

19 października 2017 roku bp Adrian Korczago spotkał się z międzynarodową grupą studentów oraz osób zainteresowanych Kościołem luterańskim w Polsce z Poczdamu.

Młodzi ludzie dowiedzieli się o specyfice Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce oraz obejrzeli prezentację związaną z wydarzeniami w ramach jubileuszu 500 lat Reformacji. Ponadto żywo zainteresowani sytuacją polityczną oraz ekumeniczną w Polsce zadawali wiele pytań.

Podczas swojego pobytu grupa zwiedziła także wystawę „Pod znakiem Róży nad Białą” w Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej oraz Bielski Syjon, udała się ponadto do kościoła Jezusowego i Muzeum Protestantyzmu w Cieszynie.

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej