Świąteczne spotkanie rodzin pastorskich

W piątek 30 grudnia 2022 roku odbyło się spotkanie rodzin pastorskich diecezji cieszyńskiej.

W zorganizowanym przez Radę Diecezjalną wydarzeniu wzięło udział ponad 90 osób: duchowni wraz ze swymi małżonkami i dziećmi, siostry przełożone diakonatu, współpracownicy biura diecezji. Tym razem odbyło się ono w sali cisownickiej parafii. Podczas spotkania wystąpiła kapela góralska „Beskidzcy Zbóje” prezentując utwory ze świątecznego i noworocznego repertuaru. Po kolacji każdy z uczestników miał możliwość przedstawienia się, musiał także odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące ulubionej kolędy, ulubionej potrawy świątecznej oraz wymarzonego prezentu z dzieciństwa. Odbyły się także grupowe konkurencje. Pierwsza z nich dotyczyła znajomości kolęd, druga polegała na wymyśleniu i przedstawieniu dziesięciu zastosowań otrzymanego przedmiotu w pracy parafialnej.

Dla dzieci i młodzież przygotowano specjalny program, który prowadzili studenci teologii pochodzący z diecezji cieszyńskiej oraz wolontariusze z goleszowskiej parafii.

Biskup Adrian Korczago złożył obecnym życzenia noworoczne, a także przekazał każdej rodzinie upominek w postaci wersetu biblijnego zapisanego na drewnie.

zdjęcia: Justyna Tomica, Adam Bujok

Najnowsze wpisy