Świąteczne spotkanie rodzin pastorskich

W piątek 30 grudnia 2022 roku odbyło się spotkanie rodzin pastorskich diecezji cieszyńskiej.

W zorganizowanym przez Radę Diecezjalną wydarzeniu wzięło udział ponad 90 osób: duchowni wraz ze swymi małżonkami i dziećmi, siostry przełożone diakonatu, współpracownicy biura diecezji. Tym razem odbyło się ono w sali cisownickiej parafii. Podczas spotkania wystąpiła kapela góralska „Beskidzcy Zbóje” prezentując utwory ze świątecznego i noworocznego repertuaru. Po kolacji każdy z uczestników miał możliwość przedstawienia się, musiał także odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące ulubionej kolędy, ulubionej potrawy świątecznej oraz wymarzonego prezentu z dzieciństwa. Odbyły się także grupowe konkurencje. Pierwsza z nich dotyczyła znajomości kolęd, druga polegała na wymyśleniu i przedstawieniu dziesięciu zastosowań otrzymanego przedmiotu w pracy parafialnej.

Dla dzieci i młodzież przygotowano specjalny program, który prowadzili studenci teologii pochodzący z diecezji cieszyńskiej oraz wolontariusze z goleszowskiej parafii.

Biskup Adrian Korczago złożył obecnym życzenia noworoczne, a także przekazał każdej rodzinie upominek w postaci wersetu biblijnego zapisanego na drewnie.

zdjęcia: Justyna Tomica, Adam Bujok

Najnowsze wpisy

  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej
  • Instytut Pastoralny w Lublinie ciąg dalszy

    W dniach 14-18 kwietnia 2024 roku odbył się w Lublinie Instytut Pastoralny (IP) dla praktykantów i wikariuszy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej