Sympozjum z okazji 40-lecia partnerstwa ChAT i Uniwersytetu w Bonn

W dniach 10-12 września 2018 odbyło się sympozjum z okazji 40-lecia partnerstwa Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie z Wydziałem Teologii Ewangelickiej Uniwersytetu w Bonn (Niemcy).

Sympozjum pt. „Po Reformacji. Rola religii i teologii w Europie” dotyczyło obecnej sytuacji w Europie, w szczególności roli religii w zsekularyzowanych społeczeństwach. Analiz dokonywano z perspektywy socjologicznej, pedagogiki religii oraz współcześnie rozwiniętego pluralizmu religijnego. Zastanawiano się nad wiarą, prawdą i odpowiedzialnością w kontekście etycznej perspektywy dla Europy, dyskutowano o obcych i obcości z perspektywy Starego Testamentu i w obliczu współczesnych europejskich wyzwań.

Uczestnicy stawiali także pytania o Europę przyszłości – katolicką, chrześcijańską, wieloreligijną. Podczas panelu dyskusyjnego debatowano o roli religii i teologii we współczesnej Europie.

Sympozjum zostało zorganizowane w roku jubileuszowym 200-lecia istnienia Uniwersytetu w Bonn. W składzie delegacji Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej znalazł się bp Adrian Korczago.

Najnowsze wpisy