Sztafeta rowerowa 24h

Tegoroczna sztafeta rowerowa odbyła się w dniach 10-11 czerwca i jak zawsze przyświecał jej cel charytatywny. W tym roku zawodnicy pokonywali kilometry wokół zapory, aby wesprzeć leczenie i rehabilitację Szymonka Stawiarskiego.

Gdy rozpoczyna się czerwiec, wokół zapory w Wiśle Czarnem pojawia się mnóstwo rowerzystów, którzy dla niewtajemniczonych obserwatorów jeżdżą w kółko. Natomiast ci, którzy choć raz słyszeli o charytatywnej sztafecie rowerowej wiedzą, że mają oni do pokonania mnóstwo pętli wokół zapory w ciągu 24 godzin.


W zawodach sztafetowych wzięło udział 264 zawodników, którzy rywalizowali w 14 drużynach. W kategorii OPEN czołowe miejsca zajęły: 1. „WCK Góral” z Wisły (165 okrążenia); 2. „40+/-” z Wisły Czarnego (164 okrążenia); 3. „3E” z Wisły Czarne (161 okrążenia). W kategorii WOMEN pierwsze miejsce zajęła drużyna „Odjazdowe szprychy”. Łącznie wszystkie drużyny objechały jezioro Czerniańskie 1934 razy w ciągu 24 godzin co daje odległość 8703 km.


Nie mniejsze emocje towarzyszyły zawodom indywidualnym dla dzieci. W kategorii KIDS wzięło udział prawie 40 młodych kolarzy. Rundę honorową z wszystkimi zawodnikami wykonał także Szymonek Stawiarski. W sobotę, od godz. 12.00 dla dzieci odbywały się animacje prowadzone przez Małgorzatę i Stanisława Pilchów.


Sztafeta rowerowa 24 jest już historią, a w naszych sercach pozostaje wdzięczność i wzruszenie. Największe podziękowania i cała chwała niech zostanie oddana Temu, który mimo naszych niedoskonałości i słabości pozostaje wierny, Bogu Wszechmogącemu. Wierzymy, że to tylko dzięki Niemu mamy możliwość co roku kontynuować to dzieło.


Dziękujemy także za wsparcie Gminie Wisła, Diecezji Cieszyńskiej Kościoła E-A w RP, oraz indywidualnym darczyńcom za wsparcie tego projektu oraz ogromnej rzeszy wolontariuszy.

tekst i zdjęcia: Facebook/Luteranie Wisła-Czarne

Najnowsze wpisy