Sztafeta rowerowa 500

W dniach 2-3 czerwca 2017 r. miała miejsce w Wiśle Czarnem sztafeta rowerowa na odcinku 500 km. Patronat honorowy nad sztafetą objął bp Adrian Korczago.

Sztafeta wpisuje się w obchody roku jubileuszowego upamiętniającego początek Reformacji, czyli odnowy Kościoła, który jest związany z datą 31 października 1517 r.

Organizatorem imprezy była Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Czarnem. Partnerami sztafety było Miasto Wisła i firma X-Training. Patronat honorowy nad sztafetą objęli ks. bp Adrian Korczago – zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz burmistrz miasta Wisła – Tomasz Bujok.

Zawody odbyły się w dwóch kategoriach OPEN i SPORT. Swój udział w sztafecie zgłosiło 21 zespołów (8 w kategorii SPORT i 13 w kategorii OPEN), które były tworzone przez 286 zawodników z terenu województwa śląskiego.

Start w kategorii OPEN odbył się w piątek, 2 czerwca o godz. 13.00, natomiast kategoria SPORT wystartowała tego samego dnia o godz. 17.00. Od samego początku można było zaobserwować, że będzie to zacięta walka o jak najlepsze lokaty. Tak też się stało. Drużyną, która najszybciej przejechała trasę 500 km, była drużyna „Opony Serafinowski”, której pokonanie 500 km zajęło 17 godzin, 55 minut i 15 sekund. Drużyna ta zwyciężyła w kategorii SPORT. Miejsce drugie w kategorii SPORT zajęła drużyna „GÓRAL MTB Team” z czasem 18:27:21, a trzecie miejsce zajęła drużyna „Skoczów II” z wynikiem 18:36:20. W Kategorii OPEN najlepszą drużyną okazała się być drużyna z Wisły Jawornika o nazwie „My sóm stela”, uzyskali czas 18 godzin, 58 minut i 19 sekund. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyna „Jonidło.pl” z czasem 19:27:58 i drużyna „Płonące siodła” z czasem19:29:44. Puchary i medale uczestnikom sztafety wręczyli ks. bp Adrian Korczago i Burmistrz Wisły Tomasz Bujok. Całość rywalizacji odbywała się przy słonecznej (księżycowej) pogodzie, co zwiększało jeszcze bardziej atrakcyjność imprezy dla osób kibicujących.

Na zakończenie sztafety odbyło się losowanie nagród dla uczestników. Puchary dla zwycięskich drużyn zostały wręczona podczas sobotniego koncertu zespołu Adama Bubika, który był akcentem muzycznym, kończącym rowerową rywalizację. Każdy z uczestników sztafety otrzymał pamiątkowy medal za udział w sztafecie z okazji 500 lat Reformacji.

Wydarzenie to nie odbyłoby się bez wsparcia sponsorów, którymi byli: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego; Merida Polska; Supermarket SPAR Nowa Osada; Firma „Małgorzata”; Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Wiśle; Firma „JurGast”; Studio „Foto Brodacki”; Przedsięwzięcie było wsparte środkami z funduszu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Reformacja jak sztafeta. Takie hasło przyświecało organizatorom tego wydarzenia. Na stronie internetowej www.sztafetarowerowa500.pl można było m.in. przeczytać: Ideą odnowy Kościoła, jest nauka o zbawieniu w Jezusie Chrystusie z łaski przez wiarę. Idea ta była przekazywana przez pokolenia ludzi wiary. Dzięki nieprzerwanej sztafecie Słowa, dzisiaj dociera Ono do nas.

Oby Słowo o wolności w Jezusie było uczciwie i rzetelnie przekazywane dalej przez kolejne pokolenia.

Zdjęcia: ks. Marek Michalik, Józef Poljak

 

Najnowsze wpisy