TE 2020 CDN. ONLINE

Zakończył się 71. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie.

W dniach 5-12 lipca 2020 roku pod hasłem „CDN.” odbywał się 71. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie – w całości realizowany online.

Program rozpoczynał się o godz. 10:00 porannym wykładem – tegorocznymi wykładowcami byli ks. Bartosz Cieślar z Żor oraz dr hab. Piotr Lorek z Wrocławia. O 11:30 transmitowano program dla dzieci w wieku 3-6 oraz 7-11. Najmłodsi poznawali „Wszystkie Boże stworzenia, duże i małe”, a nieco starsi uczestniczyli w pracach biura detektywistycznego „Szansa” zapoznając się z historią proroka Jonasza. Ponadto wyemitowano również spektakle dla najmłodszych pt. „Baśniowy pokoik” i „Janosik i dobry pasterz” w wykonaniu Teatru Dobrego Serca.

Popołudniami organizowano webinaria o godz. 16:00 i 17:00. Poruszano takie tematy jak m.in. relacje Państwo-Kościół, dlaczego chrzcić dzieci, dlaczego zawierać ślub kościelny, jak się modlić, omawiano problem samobójstwa, a także analizowano księgę Genesis i wiarygodność Nowego Testamentu.

Każdego dnia o godz. 19:00 z kościoła Eben-Ezer w Dzięgielowie transmitowano spotkanie ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży. Mówcami byli ks. Jan Kurko z Bytomia-Miechowic, ks. Tomasz Pieczko z Zelowa, pastor Piotr Gąsiorowski z Warszawy, ks. Andrzej Wójcik z Gliwic, ks. Marcin Podżorski z Cieszyna, ks. Wojciech Pracki z Opola, pastor Leszek Mocha z Jastrzębia-Zdroju oraz ks. Sławomir Sikora ze Szczecina. W spotkaniach uczestniczyli także zaproszeni goście przekazujący słowo pozdrowienia oraz zachęcając do wspólnej modlitwy – był wśród nich m.in. bp Adrian Korczago, zwierzchnik diecezji cieszyńskiej. Prowadzący program ks. Marcin Podżorski każdego wieczoru przeprowadzał rozmowy z osobami, które dzieliły się tym, w jaki sposób Bóg działa w ich życiu. Podczas transmisji nie zabrakło również etiud teatralnych w wykonaniu Teatru Eden oraz polecanych produktów z księgarni Warto. Oprawę muzyczną zapewnił Zespół CME.

W trakcie Tygodnia Ewangelizacyjnego odbyły się także dwa nabożeństwa. W niedzielę 5 lipca kazanie wygłosił Biskup Kościoła Jerzy Samiec, a w niedzielę 12 lipca Słowo Boże zwiastował diak. Paweł Gumpert Obst, dyrektor Centrum Misji i Ewangelizacji.

Wszystkie punkty programu dostępne są na kanale YouTube TED.

Zdjęcia: Archiwum Centrum Misji i Ewangelizacji; Hanna Sokólska, Archiwum Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Dzięgielowie

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej