Transmisje pamiątek poświęcenia kościołów

Zachęcamy do uczestnictwa w transmisji pamiątek poświęcenia kościołów w Diecezji Cieszyńskiej. W niedzielę 19 lipca 182. rocznicę poświęcenia kościoła ap. Jakuba Starszego obchodziła parafia w Ustroniu. Świętowali także parafianie w Wiśle-Czarnem.

Słowo Boże podczas jubileuszowego nabożeństwa zwiastował ks. Marcin Brzóska, proboszcz parafii w Cieszynie. Nabożeństwo można obejrzeć na kanale YouTube ustrońskiej parafii.

W Wiśle-Czarnem kaznodzieją był ks. Marcin Pilch z Kościoła Czeskobraterskiego w Czeskim Cieszynie. Nabożeństwo jest dostępne na kanale YouTube parafii w Wiśle-Czarnem.

W niedzielę 5 lipca filiał parafii w Ustroniu – Dobka – świętował 10. rocznicę poświęcenia kaplicy. Słowo Boże podczas uroczystości będzie zwiastował zwierzchnik diecezji, bp Adrian Korczago. Nabożeństwo można obejrzeć na kanale YouTube ustrońskiej parafii.

W niedzielę 28 czerwca odbyło się uroczyste nabożeństwo z okazji 182. pamiątki poświęcenia wiślańskiego kościoła. Transmisja dostępna jest na kanale YouTube parafii w Wiśle. Okolicznościowe kazanie wygłosił proboszcz parafii w Zabrzu – ks. Dariusz Dawid.

W niedzielę 21 czerwca odbyły się dwa uroczyste nabożeństwa z okazji 39 pamiątki poświęcenia kościoła Jana Chrzciciela w Cisownicy. W kościele kazanie wygłosił ks. Marcin Brzóska z Cieszyna, a w sali parafialnej ks. Oskar Wild z Wisły. Nagranie jest zamieszczone na profilu Facebookowym parafii w Cisownicy. Także w niedzielę 21 czerwca odbyło się uroczyste nabożeństwo, podczas którego kazanie wygłosił ks. Andrzej Krzykowski. Nagranie jest zamieszczone na kanale YouTube parafii w Starym Bielsku.

W niedzielę 7 czerwca o godz. 10:00 na kanale YouTube parafii w Skoczowie transmitowano świąteczne nabożeństwo. Kazanie wygłosił Biskup Kościoła Jerzy Samiec.

Przypominamy, że w niedzielę 24 maja o godz. 10:00 na kanale YouTube parafii w Cieszynie transmitowane było świąteczne nabożeństwo z okazji 311. rocznicy poświęcenia kościoła Jezusowego.

Przypominamy ponadto, że w niedzielę 3 maja 2020 roku Parafia Ewangelicka w Wiśle-Jaworniku przeżywała 37. rocznicę poświęcenia kościoła. Na profilu Facebookowym parafii oraz stronie parafialnej www.jawornik.eu zamieszczono transmisję świątecznego nabożeństwa. Zachęcamy do oglądania!

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej