Trzecie Ewangelickie Forum Katechetyczne w Wiśle-Jaworniku

Trzecie Ewangelickie Forum Katechetyczne (3EFK) odbyło się w dniach 24-25 listopada 2023 roku w Domu gościnnym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle-Jaworniku. Tematem przewodnim forum było “Edukacja wspierana AI. Forum inspiracji”.

Pierwszym panelem forum, była integracja na kręglach. Czyli świetny sposób umożliwiający uczestnikom nieformalne nawiązywanie kontaktów i dzielenie się przemyśleniami w mniej formalnej atmosferze. To ważne, aby takie wydarzenia obejmowały zarówno poważne dyskusje, jak i lżejsze momenty, które sprzyjają budowaniu społeczności i współpracy. Następnie uczestnicy mieli okazję do aktywnego uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez Lechosława Hojnackiego, szkoleniowca i pasjonata technologii. Forum skupiło się na roli sztucznej inteligencji w edukacji i jej potencjalnym wpływie na proces nauczania religii oraz zapoznaniu z możliwościami programu Canva z wykorzystaniem tych nowości.

Podczas forum dyskutowano o możliwościach i wyzwaniach związanych z wykorzystaniem AI w edukacji religijnej. Zastanawiano się, czy sztuczna inteligencja może być zagrożeniem, czy też skokiem rozwojowym dla edukacji. Uczestnicy mieli również okazję do wymiany doświadczeń i pomysłów na wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu.

Ostatnia sesja była rozmową dotyczącą niepokoi nauczycieli związanych z zatrudnieniem i przyszłością zawodu.

Wydarzenie to stanowiło platformę do dzielenia się wiedzą i doświadczeniami, co ma na celu wzbogacenie procesu edukacyjnego i dostosowanie go do współczesnych potrzeb oraz zapoznaniu z możliwościami ChatGPT 4 oraz Canva w kontekście edukacyjnym.

Prompt: Anna Fiedor, tekst wygenerowano przez AI.

Najnowsze wpisy