Uroczystość posadzenia drzewa w Ogrodach Polsko-Niemieckich w Warszawie

7 sierpnia w Ogrodach Polsko-Niemieckich w Warszawie odbyła się uroczystość posadzenia drzewa przez przedstawicieli Kościołów ewangelickich Hesji – Nassau i Westfalii oraz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

Diecezję Cieszyńską reprezentował bp Adrian Korczago a uroczystość uświetnił śpiew chóru Sola fide pod dyrekcją Małgorzaty Konarzewskiej z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie.

Projekt Ogrody Polsko-Niemieckie realizowany jest w warszawskiej dzielnicy Praga-Południe na obrzeżach Parku Skaryszewskiego  od listopada 2016 r.  Poprzez przestrzenne połączenie kultur ogrodowych Polski i Niemiec powstaje symbol przyjaźni polsko-niemieckiej, który stanie się trwałym elementem warszawskiego krajobrazu parkowego. Inicjatywa nawiązuje bezpośrednio do roku jubileuszowego, w którym przypadała 25. rocznica podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Kościoły ewangelickie w Polsce i w Niemczech poprzez wspólne zasadzenie drzewa chcą podkreślić łączące je partnerstwo i przyjaźń oraz wkład w proces pojednania pomiędzy Polską, a Niemcami.

Artykuł na stronie www.luteranie.pl

zdj. Dariusz Bruncz

Najnowsze wpisy

  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej
  • Instytut Pastoralny w Lublinie ciąg dalszy

    W dniach 14-18 kwietnia 2024 roku odbył się w Lublinie Instytut Pastoralny (IP) dla praktykantów i wikariuszy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej