W wakacje dla dzieci

Ruszył drugi sezon ”Lekturek z Bożej chmurki”, czyli projektu wakacyjnego CME dla dzieci.

Po historii o bocianiej rodzinie przyszedł czas na opowiadanie inspirowane prawdziwą historią dawnego Pokoju – miejscowości na Opolszczyźnie. „Przygody w starym Pokoju”, bo taki tytuł nosi ta nowa historia, napisana przez ks. Katarzynę Kowalską, składa się z jedenastu odcinków i przenosi jej bohatera 250 lat wstecz w malownicze zakątki leśne, a przy okazji jego przygód przedstawia owoc Ducha Świętego. Autorka ma nadzieję, że to opowiadanie będzie nie tylko pobudzać dziecięcą wyobraźnię, ale i rozbudzać wiarę. 

Premiery odcinków na kanale YouTube centrum misji: w każdą niedzielę o godzinie 8.00 do 28 sierpnia. Zapraszamy do oglądania i udostępniania.

W tym roku lektorami i lektorkami są dzieci: Samuel, Igor, Anielka, Lena i Martyna. Patronat nad tą produkcją objęli: wójt Gminy Pokój Barbara Zając, Gminna Biblioteka Publiczna w Pokoju, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Pokoju oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pokoju.

Link do playlisty: 
https://www.youtube.com/watch?v=aK0K8_o1Lkc&list=PLbN1IMLNIrr5sIwa4LkU2Yoqu9tgkVHLeCME

Najnowsze wpisy

  • Wprowadzenie proboszcza w Wiśle-Głębcach

    1 października 2023 roku w urząd proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle-Głębcach został wprowadzony ksiądz Oskar Wild.

    Czytaj więcej
  • Reformacja na znaczkach pocztowych

    Wystawa została zainicjowana przez jej autora ks. dra Atille Kocsisa, kuratora parafii ewangelickiej w Ustroniu a zarazem przewodniczącego Rady Miasta Ustroń Marcina Janika, proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Ustroniu ks. Dariusza Lercha, stowarzyszenie Projekt Ustroń oraz Muzeum Ustrońskie. W uroczystości otwarcia wystawy uczestniczył burmistrz miasta Ustroń Przemysław Korcz, zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej bp dr Adrian Korczago, bp […]

    Czytaj więcej