Warsztaty Muzyczne w Wiśle

Od piątku 22.09 do niedzieli 24.09 w Wiśle trwały Warsztaty Muzyczne, zorganizowane przez Centrum Misji i Ewangelizacji i Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży Diecezji Cieszyńskiej.

W trakcie trzech dni intensywnych ćwiczeń, prowadzonych przez 12 młodych dyrygentów, ponad trzystu śpiewaków przygotowało 15 piosenek opracowanych w czterogłosie.

Utwory te pięknie zabrzmiały w trakcie Koncertu Finałowego w niedzielę o godz. 18.00 w wiślańskim amfiteatrze. Licznie zgromadzona publiczność (ok. 1300 osób) reagowała entuzjastycznie na brawurowo wykonywane pieśni. Wśród wykonawców dominowała młodzież, najmłodszą solistką była ośmioletnia Hania Gabzdyl, w chórze śpiewały też kilkupokoleniowe rodziny, nie brakowało więc dojrzałych głosów. Chórowi towarzyszył zespół profesjonalnych muzyków, kierowany przez Mateusza Walacha, który przygotował aranżacje wszystkich utworów. Były wśród nich trzy tradycyjne pieśni ewangelickie, w tym hymn Warownym Grodem jest nasz Bóg, w ten sposób nawiązano do jubileuszu 500 lat Reformacji i trwającego w województwie śląskim Roku Reformacji.

Organizatorzy wyrazili swoją wdzięczność Urzędowi Marszałkowskiemu za finansowe wsparcie, miastu Wisła za udostępnienie amfiteatru a Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Wiśle oraz miejscowej parafii ewangelickiej za udostępnienie sal i pomieszczeń na próby i noclegi.

Prowadzący koncert Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, ks. Marcin Podżorski, podkreślił, że dla uczestników warsztatów były to trzy dni intensywnych ćwiczeń, doskonalenia głosów, ale przede wszystkim czas radowania się Bożą obecnością i możliwością wspólnego wielbienia Boga muzyką i pieśnią.

Marek Cieślar

Fot. fotosoul.pl

Najnowsze wpisy