Wczasy świąteczno-noworoczne w Wiśle-Jaworniku

Od 22 grudnia 2019 roku do 2 stycznia 2020 roku w Domu Gościnnym Parafii Ewangelickiej w Wiśle-Jaworniku odbywały się wczasy świąteczno-noworoczne dla osób starszych i samotnych.

Podczas swojego pobytu wczasowicze uczestniczyli w świątecznych nabożeństwach, przeżyli wspólną kolację wigilijną, obejrzeli przedstawienie „Adwent to oczekiwanie” w wykonaniu pensjonariuszy Ewangelickiego Domu Opieki „Emaus” oraz wzięli udział w zimowym kuligu.

Seniorów odwiedzili ponadto: bp Adrian Korczago, który złożył zebranym noworoczne życzenia oraz podzielił się zdjęciami i wspomnieniami z wyprawy do Tajlandii, ks. Emil Gajdacz, ks. Marek Londzin, dyrektor Diakonii Diecezji Cieszyńskiej oraz ks. Bogdan Wawrzeczko, który zaprezentował działalność organizacji „Open Doors” wspierającej prześladowanych chrześcijan.

Najnowsze wpisy

  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej
  • Instytut Pastoralny w Lublinie ciąg dalszy

    W dniach 14-18 kwietnia 2024 roku odbył się w Lublinie Instytut Pastoralny (IP) dla praktykantów i wikariuszy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej