Wiosenna sesja Synodu Kościoła

W dniach 22-24 kwietnia 2022 roku w Warszawie odbyła się 12. sesja XIV kadencji Synodu Kościoła. W zgromadzeniu uczestniczyli przedstawiciele Diecezji Cieszyńskiej.

W ramach obrad przeprowadzono wybory Wiceprezesa Konsystorza, które 35 głosami spośród 64 wygrał dr Emir Kasprzycki z Zabrza. Wybrano także nowy skład Konsystorza, do którego z ramienia Diecezji Cieszyńskiej wszedł radca Korneliusz Glajcar oraz ks. Michał Makula, ks. Marcin Orawski, ks. Tomasz Wigłasz, radczyni Bożena Polak i radca Karol Werner. Oprócz tradycyjnej sprawozdawczości i rozpatrywania wniosków Synod zapoznał się ze stanem przygotowań do Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej, które odbędzie się w 2023 roku w Krakowie.

W niedzielę odbyło się nabożeństwo w kościele Świętej Trójcy w Warszawie, podczas którego kazanie wygłosił zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec. W trakcie uroczystości odbyło się ślubowanie nowych radców Konsystorza.

zdjęcia: Facebook / Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce

Najnowsze wpisy

  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej
  • Instytut Pastoralny w Lublinie ciąg dalszy

    W dniach 14-18 kwietnia 2024 roku odbył się w Lublinie Instytut Pastoralny (IP) dla praktykantów i wikariuszy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej