Wizyta Allana Calma w Diecezji Cieszyńskiej

28 kwietnia 2022 roku w Diecezji Cieszyńskiej gościł Allan Calma, przedstawiciel Światowej Federacji Luterańskiej do spraw pomocy uchodźcom.

Celem wizyty było zapoznanie się ze specyfiką i formą działań pomocowych organizowanych w diecezji. W ramach wizyty Allan Calma spotkał się z biskupem Adrianem Korczago oraz proboszczem parafii w Bielsku ks. Krzysztofem Cienciałą. Gościa z Genewy przyjął również w miejskim ratuszu prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Przedstawiciel Światowej Federacji Luterańskiej odwiedził także parafie w Cisownicy, Cieszynie i Goleszowie oraz Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie. W trakcie wizyty Allan Calma miał sposobność rozmowy z uchodźcami oraz pomagającymi im wolontariuszami. Zastanawiano się nad wspólnymi działaniami Diecezji Cieszyńskiej i ŚFL, które ukierunkowane będą na pomoc związaną z wojną w Ukrainie.

Najnowsze wpisy

  • Centralne ekumeniczne nabożeństwo diecezjalne w Brennej

    24 stycznia 2023 roku w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbyło się centralne ekumeniczne nabożeństwo diecezjalne w ewangelickim kościele Apostoła Bartłomieja w Brennej.

    Czytaj więcej
  • Spotkanie Liderów Młodzieżowych

    Ogólnopolski Duszpasterz Młodzieży i Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Diecezji Cieszyńskiej serdecznie zapraszają na Spotkanie Liderów Młodzieżowych. Spotkanie jest dla wszystkich angażujących się w parafiach w pracę z młodzieżą – duchownych i liderów młodzieżowych. Termin: 11.02.2023., godz. 09.00-18.00 Miejsce: Cieszyn, parafia ewangelicka  Zgłoszenia:Do 6.02.2023 poprzez formularz zgłoszeniowy, znajdziesz go >TUKoszt uczestnictwa: 10 zł. Szczegółowe informacje zostaną przesłane […]

    Czytaj więcej