Wizyta delegacji z Okręgu Kościelnego An der Agger

W dniach 20-22 października 2017 roku na terenie Diecezji Cieszyńskiej przebywała pięcioosobowa delegacja z partnerskiego Okręgu Kościelnego An der Agger (Niemcy).

Goście: superintendent ks. Jürgen Knabe, Ulrike i Helmut Krüger oraz Ute i Stephan Hucklenbroich wzięli w piątkowy wieczór udział w otwarciu wystawy „Wszystko osiąga się przez nadzieję. Kulturowe dziedzictwo Reformacji na Śląsku” w Muzeum Śląskim w Katowicach.

W sobotę 21 października delegacja odwiedziła kościół Jezusowy i Muzeum Protestantyzmu w Cieszynie, w Bielsku-Białej spotkała się z bp. Pawłem Anweilerem, a wraz z ks. Krzysztofem Cienciałą zwiedziła kościół Zbawiciela oraz Bielski Syjon. Popołudniu goście uczestniczyli w Jesiennym Zjeździe Chórów Diecezji Cieszyńskiej w Cisownicy, gdzie słowo pozdrowienia do zebranych skierował superintendent ks. Jürgen Knabe. Następnie delegaci udali się na budowę Centrum Parafialnego w Wiśle-Malince, poznali od kuchni skocznię narciarską im. Adama Małysza oraz odwiedzili nowo poświęcony kościół ewangelicki w Wiśle-Głębcach. Intensywny dzień zakończono zwiedzaniem obiektów parafii ewangelickiej w Wiśle-Centrum oraz spotkaniem z Radą Diecezjalną, podczas którego omawiano intensyfikację partnerstwa i dalszy rozwój międzynarodowej współpracy.

Niedzielny poranek delegacja spędziła w Goleszowie, uczestnicząc w nabożeństwie spowiednio-komunijnym. Słowo Boże zwiastował ks. superintendent Jürgen Knabe, który opierając się na Psalmie 46 przypomniał obecnym w kościele znaczenie i głęboką wymowę hymnu Kościoła – „Warownym Grodem”.

Pobyt delegacji związany był z 15. rocznicą podpisania partnerstwa pomiędzy Diecezją Cieszyńską a Okręgiem Kościelnym An der Agger w Skoczowie 4 kwietnia 2002 roku.

Najnowsze wpisy