Wojewódzkie obchody Święta Policji

30 lipca odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uczestniczył w nich Ewangelicki Duszpasterz Policji ks. Marek Twardzik.

Pierwsza część uroczystości rozpoczęła się nabożeństwem w kościele św. Anny w Zabrzu, podczas którego ks. Marek Twardzik przekazał pozdrowienia i życzenia dla Policjantek i Policjantów od Ewangelickiego Duszpasterstwa Policji.

Po uroczystościach w kościele odbyła się zbiórka pododdziałów w Strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Uroczystość jak zawsze była okazją, aby awansować policjantów na wyższe stopnie i wyróżnić najbardziej zasłużonych. Na koniec uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor Roman Rabsztyn podziękował wszystkim stróżom prawa za codzienne zaangażowanie w służbie, rzetelność i profesjonalizm. Docenił oddanie funkcjonariuszy oraz wyrozumiałość ich rodzin, tak potrzebną w codziennej służbie. Po przemówieniach odbyła się defilada z udziałem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Kompanii Honorowej.

ks. Marek Twardzik

Ewangelicki Duszpasterz Policji

zdjęcia: slaska.policja.pl

Najnowsze wpisy