Wprowadzenie rady parafialnej w Białej

20 listopada 2022 roku w kościele ewangelickim w Białej dokonano wprowadzenia rady parafialnej.

W Niedzielę Wieczności, a zatem w Ostatnią Niedzielę Roku Kościelnego, uroczystego wprowadzenia nowo wybranych członków rady parafialnej dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej bp Adrian Korczago.

W trakcie uroczystości biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, które oparł o tekst biblijny pochodzący z Ewangelii Marka 13,28-37. Kaznodzieja podkreślił, że: „Bóg w Chrystusie gwarantuje spotkanie. Dlatego zachęca do oczekiwania, wypatrywania Jego powrotu. To nie ma być czas paraliżu, bierności, marazmu. Przed nami czas zaangażowanego działania. Zostajemy do tego zachęceni: Czuwajcie! Czuwajcie – znaczy bądźcie otwarci na nowe, nieznane. Próbujcie ze wszystkich sił pomnażać darowane. Czuwajcie – znaczy inwestujcie. Kierujcie się właściwym wyczuciem dni i spraw. Niech wdzięczność pulsuje w  waszych sercach, a  zaufanie będzie świadectwem o Przybywającym. Dbałość niech będzie wyrazem tego, że wam zależy. I nie chodzi jedynie o dbałość materialną, ale przede wszystkim duchową. Zaangażowanie powinno być konsekwencją szacunku jakim darzycie Przybywającego. Pewność, że przyjdzie niech uskrzydla i wzmacnia wasze działania. Jego Słowo nie przemija. Jego obietnice są aktualne i przekraczają horyzont naszych doświadczeń. Jako radni powinniście być gotowi, by ufać i tym zaufanie fascynować innych, motywować do działania. Przybywający ma być widoczny w  waszych działaniach, podejmowanych decyzjach, w okazywaniu sobie nawzajem szacunku ”.

Nabożeństwo połączone było z Sakramentem Ołtarza. Liturgię współtworzyli: proboszcz parafii ks. Robert Augustyn oraz proboszcz pomocniczy ks. Jan Byrt.

Zadaniem radnych jest szeroko pojęta troska o życie parafialne oraz wspieranie duszpasterza w budowaniu zboru w wymiarze administracyjnym, a także duchowym.

zdjęcia: ks. Jan Byrt

Najnowsze wpisy