Wspomnienie mjr. Adolfa Pilcha

23 maja 2021 roku w Wiśle odbyły się uroczystości poświęcone cichociemnemu, mjr. Adolfowi Pilchowi, dzień po 107. rocznicy jego urodzin.

Podczas porannego nabożeństwa w ewangelickim kościele ap. Piotra i Pawła sylwetkę majora – jednego z 316 cichociemnych żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych – zaprezentowała Danuta Szczypka, a wspomnieniową modlitwę zmówił ks. Waldemar Szajthauer. W nabożeństwie uczestniczyli członkowie rodziny mjr. Adolfa Pilcha oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Po nabożeństwie na wiślańskim rynku zaprezentowano wystawę poświęconą cichociemnemu. Głos zabrali: burmistrz miasta Wisły Tomasz Bujok, Danuta Szczypka – koordynatorka części merytorycznej poświęconej mjr. Adolfowi Pilchowi – oraz przedstawiciel rodziny Paweł Pilch. Muzycznie wydarzeniu towarzyszyli Andrzej Sikora oraz Kapela Wisła, która wykonała ulubioną pieśń majora “O gwiazdeczko coś błyszczała”. Wystawa potrwa do jesieni.

Zdjęcia: Szymon Brodacki, wisla.pl

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej