Nabożeństwo Straży Granicznej

Nabożeństwo Straży Granicznej

11.05.2018 r. godz. 16:00

kościół ap. Piotra i Pawła w Wiśle

Z okazji 27. rocznicy powołania Straży Granicznej w Rzeczypospolitej Polskiej oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości w dniu 11 maja 2018 roku (piątek) Dekanat Ewangelicki Straży Granicznej o godz. 16.00 w kościele ap. Piotra i Pawła w Wiśle odprawi uroczyste nabożeństwo ekumeniczne w intencji Ojczyzny, funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej oraz ich rodzin. Nabożeństwo poprowadzi Ewangelicki Biskup Wojskowy ks. Mirosław Wola.

Adresatami nabożeństwa są funkcjonariusze Straży Granicznej, pracownicy korpusu cywilnego i ich rodziny w służbie i w rezerwie. Na nabożeństwo zaproszony jest każdy parafianin i mieszkaniec Wisły. W czwartek odbędą się warsztaty gospel, na które zapraszamy chętnych chórzystów. Chór wystąpi podczas nabożeństwa. Wyjątkowość nabożeństwa sprawi oprawa muzyczna w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, która o 18:00 da także koncert w Amfiteatrze.

Program uroczystości przewiduje:

– 16.00 uroczyste nabożeństwo ekumeniczne w kościele ap. Piotra i Pawła,

– 17.40 przemarsz w kolumnie marszowej z kościoła na Rynek miasta,

– 17.45 pokaz musztry paradnej Kompanii Reprezentacyjnej SG,

– 17.55 przejście z Rynku do Amfiteatru,

– 18.00 koncert Orkiestry Reprezentacyjnej SG,

– 19.00 spotkanie rodzin.

Najnowsze wpisy

  • Centralne ekumeniczne nabożeństwo diecezjalne w Brennej

    24 stycznia 2023 roku w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbyło się centralne ekumeniczne nabożeństwo diecezjalne w ewangelickim kościele Apostoła Bartłomieja w Brennej.

    Czytaj więcej
  • Spotkanie Liderów Młodzieżowych

    Ogólnopolski Duszpasterz Młodzieży i Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Diecezji Cieszyńskiej serdecznie zapraszają na Spotkanie Liderów Młodzieżowych. Spotkanie jest dla wszystkich angażujących się w parafiach w pracę z młodzieżą – duchownych i liderów młodzieżowych. Termin: 11.02.2023., godz. 09.00-18.00 Miejsce: Cieszyn, parafia ewangelicka  Zgłoszenia:Do 6.02.2023 poprzez formularz zgłoszeniowy, znajdziesz go >TUKoszt uczestnictwa: 10 zł. Szczegółowe informacje zostaną przesłane […]

    Czytaj więcej