Wyprawa ojców i synów

W dniach 9-10 czerwca 2023 roku Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle-Jaworniku i Diecezjalna Komisja Mężczyzn zorganizowały wyprawę dla ojców i synów.

W wyprawie wzięło udział 36 osób (15 ojców i 19 synów w wieku 6-13 lat). W drogę wyruszono spod parafii w Wiśle-Jaworniku. Trzygodzinna wędrówka wiodła przez Soszów, górę Cieślar, Mały Stożek do Poligonu Pasieki. Po dojściu na miejsce uczestnicy rozbili namioty na łące. W międzyczasie pozostałe osoby dojechały samochodami. Po krótkim zapoznaniu się nastąpił podział na 3 grupy, które próbowały swych sił w parku linowym na ściance wspinaczkowej i w różnorakich grach integracyjnych. Szczególnie dla młodszych była to dobra okazja do przełamania własnego strachu. Pod wieczór uczestnicy spędzili czas przy ognisku, a następnie chłopcy wzięli udział w zajęciach ze skautingu, ojcowie zaś spotkali się, by zastanowić się nad tym, co znaczy być tatą.

Członkowie wyprawy spędzili noc pod namiotami, by nazajutrz zjeść wspólnie jajecznicę z ogniska. Następnie przyszedł czas na pakowanie namiotów i zejście na boisko przy Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle. Uczestnicy grali tam w piłkę nożną oraz siatkówkę. Wyprawa zakończyła się, gdy zadowoleni i pozytywnie zmęczeni ojcowie z synami wrócili pociągiem do Wisły-Jawornika.

Tekst: na podstawie relacji ks. Marcina Podżorskiego

Zdjęcia: facebook parafii ewangelickiej w Wiśle-Jaworniku

Najnowsze wpisy