Zakończenie czynnej służby ks. Janusza Sikory

24 lutego 2019 roku podczas niedzielnego nabożeństwa w kościele Jezusowym pożegnano długoletniego proboszcza Parafii Ewangelickiej w Cieszynie, ks. Janusza Sikorę, przechodzącego na emeryturę.

W uroczystości uczestniczył bp Adrian Korczago, który przekazując podziękowania powiedział: „W imieniu Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP dziękuję Tobie i Twoim bliskim, szczególnie żonie Joannie, za wszystkie dobre ślady, jakie pozostawiliście w pracy młodzieżowej, chórowej, szkolnej, zarówno parafialnej, diecezjalnej, ale i ogólnopolskiej. Dziękuję za ślady w różnych projektach, chociażby w podręcznikach do lekcji religii czy tworzeniu Instytutu Pastoralnego, za ślady pozostawione w największej ewangelickiej parafii w Polsce oraz w rożnych gremiach władz kościelnych na czele z Konsystorzem i Synodem Kościoła”.

W imieniu Parafii Ewangelickiej w Cieszynie proboszczowi dziękowali kurator parafii Małgorzata Wacławik-Syrokosz oraz Jan Król. Podczas nabożeństwa dziękowano również wikariuszowi ks. Dariuszowi Madzi, który decyzją Konsystorza z dniem 1 marca został mianowany administratorem parafii w Istebnej.

Najnowsze wpisy