75. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

W dniach 30.06-7.07 2024 roku odbył się 75. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie.

Tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny przebiegał pod hasłem „________* nadzieja!”, hasło graficzne przypominało pole formularza, w który należało wpisać właściwe określenie nadziei, czym jest i jak wiele znaczy, zidentyfikować źródło i charakter nadziei, którą żyjemy. Stawiano sobie pytania: Jakiej nadziei potrzebujemy lub jaką żywimy? Na czym się opiera? Skąd pochodzi? Czego dotyczy? Nadzieja i jej źródło pozostały w centrum  zwiastowania na TED 2024. Tematami spotkań ewangelizacyjnych była nadzieja: zawiedziona, zapomniana, trudna, głupia, uwalniająca, odzyskana/wytrwała, rosnąca beznadziejna i wieczna.

Głównymi punktami codziennego programu były wieczorne ewangelizacje, które zostały przygotowane dla różnych grup wiekowych. W sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Dzięgielowie oraz w jednym z namiotów prowadzone były zajęcia dla dzieci, w namiocie #młodzi odbywały się spotkania dla nastolatków, natomiast w tzw. dużym namiocie odbywały się spotkania ewangelizacyjne, podczas których można było wysłuchać m. in. Krzysztofa Zarębę, ks. Marka Michalika, Mateusza Jakubowskiego oraz ks. Marcina Podżorskiego. W trakcie ewangelizacji uczestnicy śpiewali piosenki wraz z zespołem CME, wysłuchiwali świadectw oraz rozmów z zaproszonymi gośćmi. Po ewangelizacjach odbywały się wieczorne koncerty, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny nie składał się jedynie z wieczornych ewangelizacji i koncertów, lecz rozpoczynał się zazwyczaj już o godzinie 13:00 od warsztatów gospel lub seminariów prowadzonych przez zaproszonych prelegentów. Jedno z seminariów prowadził  również bp Adrian Korczago, który przedstawił temat: „Towarzyszenie pełne nadziei”. Uczestnicy TE mogli również odwiedzić stoiska organizacji chrześcijańskich, wypić kawę i zjeść ciasto w Cafe TE, czy spędzić czas na świeżym powietrzu wokół miasteczka namiotowego. Organizatorzy zapewniali również fachową pomoc duszpasterską i poradniczą.

W obie niedziele odbyły się nabożeństwa. Pierwsze z nich przebiegało według porządku rodzinnego, liturgię odprawili: ks. Arkadiusz Raszka, ks. Tymoteusz Bujok, teksty odczytała Aniela Bujok a kazanie wygłosił ks. Tomasz Bujok z Pruchnej. Podczas nabożeństwa na zakończenie 75. TE, kazanie w, oparciu o słowo z Księgi Proroka Jeremiasza 29 rozdział, werset  11: „ Ja bowiem znam zamiary, jakie mam względem was – wyrocznia Pana – zamiary dotyczące pomyślności, a nie nieszczęścia, aby dać wam przyszłość i nadzieję ”, wygłosił bp Adrian Korczago, który między innymi podkreślił znaczenie warsztatu „wytwarzania nadziei, jej szlifowania, kształtowania i korzystania z jej zasobów. Nie mów, że innym przychodzi to łatwiej. To jest charówka, każdorazowo tytaniczna praca. Pośród beznadziejności, katastrof, kataklizmów, dramatów, powszednich nieszczęść, powinien być wyczuwalny rytm nadziei. Pojawia się on nie tylko okazjonalnie, podczas wielkich zlotów naznaczonych duchowym naznaczeniem. Nawet jeśli wydaje się nam inaczej, to w nas zawsze pulsuje rytm nadziei. Czasem może ledwie wyczuwalny, ale stale balansujący między beznadziejnością a pewnością.”

Uczestnicy mogli przystąpić do Komunii Świętej. W nabożeństwie czynny udział brali Biskup Kościoła Jerzy Samiec, dyrektor Centrum Misji i Ewangelizacji Tymoteusz Bujok oraz świeccy w osobach: Samuel Rabin, Marta Cholewik, Barbara Heczko, Klaudiusz Minkus i Mariola Fenger. Śpiew prowadził zespół CME.

Zdjęcia: facebook CME

Najnowsze wpisy