Zdewastowano kościół i cmentarz w Kozakowicach

1 stycznia 2023 roku dokonano dewastacji kościoła i cmentarza w Kozakowicach Dolnych, należącym do ewangelickiej parafii w Goleszowie.

„Rozpoczęliśmy dziś Nowy Rok 2023. Niestety, doświadczyliśmy już pierwszych smutnych wyzwań – nieznany sprawca/sprawcy zniszczył/li okna kościoła w Kozakowicach oraz zdewastował/li kilka nagrobków na cmentarzu. Służby dokonały właściwych czynności celem wyjaśnienia tej sprawy.  Pozostaje nam modlić się o tych, którzy z niezrozumiałych powodów dokonali zniszczeń oraz ufać, że nasz dobry Bóg, który widzi (w myśl hasła roku 2023 z 1 Mż 16,13), ma nas w swojej opiece, a także poruszy serca do upamiętnia i skruchy” – podkreśla proboszcz parafii w Goleszowie.

zdj. FB/Parafia Ewangelicko-Augsburska w Goleszowie

Najnowsze wpisy

  • Spotkanie z prawosławnym abp. Ablem

    18 kwietnia uczestnicy Instytutu Pastoralnego wraz z przewodzącym mu bp. Adrianem Korczago udali się do prawosławnego Soboru Przemienienia Pańskiego, aby tam uczestniczyć we wspólnej modlitwie, której przewodniczył abp. Abel – zwierzchnik diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego.

    Czytaj więcej
  • Instytut Pastoralny w Lublinie ciąg dalszy

    W dniach 14-18 kwietnia 2024 roku odbył się w Lublinie Instytut Pastoralny (IP) dla praktykantów i wikariuszy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

    Czytaj więcej