Zjazd Uczennic Roku Służby dla Pana

W dniach 21-23 czerwca, w Dzięgielowie, odbył się trzeci w historii Zjazd Uczennic Roku Służby dla Pana. Był to czas wypełniony radością, Słowem, rozmowami, wspomnieniami, refleksjami nad „śladem”, który rok spędzony w Diakonacie „Eben-Ezer” pozostawił w naszych sercach. 

Miałyśmy czas by wspólnie modlić się, śpiewać, wsłuchać się w opowieść o trudnych losach matki przełożonej Danuty Gerke w czasie II wojny światowej oraz przypomnieć sobie duchową spuściznę s. Jadwigi Kunert. Przypomniałyśmy sobie także historię Tygodni Ewangelizacyjnych, w których organizację i prowadzenie siostry diakonise były od początku bardzo zaangażowane. Te wspomnienia i refleksje pobudziły uczestniczki do opowiedzenia o swoich przeżyciach i doświadczeniach, poznałyśmy wiele poruszających życiowych historii.

Zakwaterowanie w dzięgielowskim Zamku sprzyjało integrowaniu się, długim spacerom, rozmowom ciągnącym się długo w noc. Wspaniałą wspólnotową społeczność przeżywałyśmy także spożywając posiłki przy wspólnym stole w Domu Macierzystym Diakonatu, przy sobotnim grillu w parafialnej altanie, a na koniec w czasie niedzielnego nabożeństwa w kościele „Eben-Ezer”. Wspólne przystąpienie do Stołu Pańskiego było bardzo wzruszające.  Wszystkie cenne przeżycia na długo pozostaną w naszej pamięci. 

Tekst: Elżbieta Cieślar

Najnowsze wpisy