Zmarł śp. Piotr Chmiel

28 lipca 2021 roku w wieku 66 lat zmarł śp. Piotr Chmiel, członek Synodu Kościoła XIII kadencji oraz Synodu Diecezji Cieszyńskiej XII i XIII kadencji.

Zmarły był również wieloletnim członkiem rady parafialnej parafii ewangelickiej w Cieszynie, komitetu parafialnego parafii w Cieszynie, aktywnym członkiem filiału w Bażanowicach oraz działał także w komisji pomocy “Rodzina-rodzinie” przy Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie. Z wykształcenia inżynier górnictwa, w ostatnich latach był dyrektorem kopalni “Budryk” w Ornontowicach.

Pogrzeb odbył się w piątek 30 lipca z kościoła Jezusowego w Cieszynie na cmentarz ewangelicki w Cieszynie. Kazanie na podstawie Ewangelii Łukasza 8,22 wygłosił ks. radca Marek Londzin, końcowego błogosławieństwa udzielił bp Adrian Korczago. Podczas ceremonii głos zabrali: senator Jerzy Markowski, Jarosław Zagórowski, były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Mirosław Dynak, przewodniczący Związku Zawodowego Kopalni “Budryk” w Ornontowicach.

Najnowsze wpisy

  • Dla dzieci na TE w Dzięgielowie

    Niebawem w Dzięgielowie rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny. Organizatorzy przygotowują wydarzenie zawsze z myślą o dorosłych, młodzieży i dzieciach.

    Czytaj więcej
  • Po prostu SpotkajMY się!

    W czwartek 7 lipca rozpocznie się 73. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, w czasie którego większość punktów programu będzie odbywać się w namiotach. 

    Czytaj więcej