Zmarł śp. Piotr Chmiel

28 lipca 2021 roku w wieku 66 lat zmarł śp. Piotr Chmiel, członek Synodu Kościoła XIII kadencji oraz Synodu Diecezji Cieszyńskiej XII i XIII kadencji.

Zmarły był również wieloletnim członkiem rady parafialnej parafii ewangelickiej w Cieszynie, komitetu parafialnego parafii w Cieszynie, aktywnym członkiem filiału w Bażanowicach oraz działał także w komisji pomocy „Rodzina-rodzinie” przy Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie. Z wykształcenia inżynier górnictwa, w ostatnich latach był dyrektorem kopalni „Budryk” w Ornontowicach.

Pogrzeb odbył się w piątek 30 lipca z kościoła Jezusowego w Cieszynie na cmentarz ewangelicki w Cieszynie. Kazanie na podstawie Ewangelii Łukasza 8,22 wygłosił ks. radca Marek Londzin, końcowego błogosławieństwa udzielił bp Adrian Korczago. Podczas ceremonii głos zabrali: senator Jerzy Markowski, Jarosław Zagórowski, były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Mirosław Dynak, przewodniczący Związku Zawodowego Kopalni „Budryk” w Ornontowicach.

Najnowsze wpisy

  • 80-te urodziny księdza Henryka Czembora

    26 listopada 2021 roku jubileusz 80-tych urodzin obchodził ksiądz Henryk Czembor. Emerytowany duchowny urodził się 26 listopada 1941 roku w Pszczynie jako syn Pawła i Marty z domu Kozioł. Studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie rozpoczął w 1959 roku, po czym w dniu 13 października 1963 roku został ordynowany w swojej rodzinnej parafii […]

    Czytaj więcej
  • Wprowadzenie rady parafialnej w Cieszynie

    21 listopada 2021 roku została wprowadzona w urząd nowa Rada Parafialna, Rady Filiałów oraz Komisja Rewizyjna parafii ewangelickiej w Cieszynie. Uroczystego wprowadzenia w Niedzielę Wieczności dokonał zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej, biskup Adrian Korczago. Podczas nabożeństwa połączonego z Wieczerzą Pańską biskup wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym, nawiązując do perspektywy wieczności oraz związanej z nią teraźniejszej nadziei, odniósł […]

    Czytaj więcej