Życzenia i modlitwa z okazji Święta Policji

Ewangelicki Duszpasterz Policji, ks. Marek Twardzik, przekazał najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom Policji Polskiej z okazji Święta Policji.

Szanowne Policjantki, Policjanci, Pracownicy cywilni Policji!

W dniu Naszego Święta, życzę Wam wszystkim wszystkiego co najlepsze, zadowolenia z pracy, wiele satysfakcji, aby praca w Policji była Waszą radością i powołaniem!

Modlitwa w intencji Policji: Panie Boże, do Ciebie przychodzimy dzisiaj wraz z funkcjonariuszami i pracownikami cywilnymi Policji, którzy powołani są do szczególnej troski o bezpieczeństwo nas wszystkich. Wraz z nimi dziękujemy za Twoje prowadzenie i błogosławieństwo. Prosimy Cię, Panie Boże byś każdego dnia obdarzał ich łaską i pokojem, mądrością i roztropnością. Spraw, by każde wyjście do pełnionych zadań kończyło się zawsze szczęśliwym powrotem do domu. Bądź z ich rodzinami i bliskimi, prowadź ich i wspieraj. Pragniemy też wspomnieć dziś wszystkich funkcjonariuszy Policji, którzy złożyli dar największy – życie – na polach bitew, w miejscach zagłady oraz w codziennej służbie, w walce z przestępcami. Szczególnie dziś chcemy o nich pamiętać i za nich dziękować. Amen.

ks. Marek Twardzik

Ewangelicki Duszpasterz Policji

Najnowsze wpisy