180 lat kościoła ap. Piotra i Pawła w Wiśle

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle świętowała w dniach 29 czerwca-1 lipca 2018 roku jubileusz 180 lat kościoła. 

W piątek 29 czerwca odbyła się w Domu Zborowym promocja „Rocznika Wiślańskiego”, a w sobotę zorganizowano turniej o Puchar Proboszcza i Kuratora na hali sportowej w Wiśle.

1 lipca w niedzielę odbyło się uroczyste dziękczynne nabożeństwo poprzedzone porankiem pieśni i muzyki religijnej z udziałem chórów i zespołów działających w parafii oraz kwartetów Kimpasa i Loimaan z Finlandii. Podczas nabożeństwa kazanie wygłosił bp Waldemar Pytel, zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej. W swoim zwiastowaniu wskazywał, by każdy członek parafii zadawał sobie pytanie, czy jest żywym kamieniem budującym zbór i czuje za niego odpowiedzialność. Przekazał także symboliczny kamień obrazujący to, jak istotnym jest, by wspólnota parafialna budowana była z jak największej liczby solidnych ludzkich kamieni.

Jubileuszowe życzenia złożył zebranym w kościele także bp Adrian Korczago, który wskazywał na potrzebę szczególnej aktywności i zaangażowania ewangelików nie tylko w życie parafii, ale także w funkcjonowanie całej lokalnej społeczności.

Podczas nabożeństwa za owocną służbę w wiślańskiej parafii podziękowano wikariuszowi – ks. Łukaszowi Ostruszce – który od września będzie pełnił funkcję asystenta Biskupa Kościoła w Warszawie.

Fot. Szymon Brodacki

Najnowsze wpisy

  • „Luteranin” przedstawia Ewangelików Niepodległej

    Najnowszy numer kwartalnika „Luteranin” przedstawia szczegółowo projekty przygotowywane w ramach obchodów Ewangelicy Niepodległej, które organizuje Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. „Luteranin” relacjonuje uroczystość otwarcia wystawy opisującej sylwetki znanych ewangelików zaangażowanych w proces walki o odzyskanie niepodległości przez Polskę. Redakcja prezentuje też kalendarz kolejnych imprez mających uczcić 100-lecie wolności. Na okładce pisma znajduje się odpis protokołu ze […]

    Czytaj więcej
  • XXII Forum Ewangelickie (ZGŁOSZENIA)

    Ewangelicy Niepodległej. Dzieje i współczesność obywatelskiego zaangażowania to temat przewodni XXII Forum Ewangelickiego, które odbędzie się w Wiśle w dniach 14-16 września 2018 roku. Pierwszy dzień obrad, planowany na terenie Rezydencji Prezydenta RP na Zadnim Groniu, poświęcony będzie zagadnieniom związanym z udziałem ewangelików w walce o niepodległość Polski. Wezmą w nim udział m.in.: dr hab. […]

    Czytaj więcej